Неділя, 05.05.2024, 19:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Наталія Бурега-вчитель математики

Меню сайту
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 128
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Як виховувати своїх дітей?

Як виховувати своїх дітей? Поради батькам

З даною проблемою стикається кожен з батьків, але не всі знають, як правильно чинити в тій чи іншій ситуації, яка стосується виховання дітей. Часом люди мало приділяють часу своєму чаду і тим самим воно починає вередувати, щоб хоч якось привернути до себе більше уваги або ж батьки навпаки приділяють багато уваги - і все одно виникають проблеми у вихованні. Як впоратися з примхами дитини, і які правила необхідно дотримуватися у вихованні дітей? Розберемо все окремо ...

Діти! Якими ж вони прекрасними народжуються на цей світ, скільки радості вони доставляють своїм близьким, вони такі милі і забавні, але як же все-таки правильно виростити своє чадо, щоб в майбутньому вийшла з нього хороша людина, яка досягне багато чого в своєму житті ? Дане питання хвилює багатьох батьків, зацікавлених у тому, щоб вони росли вихованими і успішними дітьми.

Порада 1. Необхідно дотримуватися строгість в вихованні дітей , а також пояснювати дитині, за що його покарали чи, в чому була його помилка.

Часом батьки не можуть знайти спільну мову зі своєю дитиною. А це відбувається через те, що вони не пояснюють що добре і що погано, чому в тій чи іншій ситуації він чи вона вчинили невірно і за що їх покарали.

На рахунок строгості у вихованні, можу доповнити, що вона необхідна як дівчаткам, так і хлопчикам. Але з дівчатками справа йде трохи м'якше, ніж з хлопцями. Дівчаток необхідно виховувати словами, розмовляючи з ними і пояснюючи багато нюансів, щоб вона зрозуміла, чому не можна чинити іншим чином. Дівчинку не можна бити і грубо з нею розмовляти, необхідно спілкуватися з нею ніжно, коли вона чинить правильно, а якщо ж вона робить щось неправильно - необхідно застосувати покарання у вигляді позбавлення відносин. А саме віддаленням, холодністю, мовчанням, тим самим дитина незабаром почне виправлятися.

Хлопчиків потрібно виховувати суворіше дівчаток. Вони не розуміють деколи тільки словом, і тут необхідно застосувати більш ефективні методи (у вигляді фізичного покарання), іноді, але не завжди. Намагатися все-таки пояснювати їм постійно про те, як необхідно себе правильно вести і карати треба діями, якщо на словах не виходить.

Прикладом покарання може бути:

1) позбавлення спілкування з друзями, ігор, розваг, грошей та інших благ;
2) навантаження додатковими справами;
3) фізичне покарання (в рідкісних випадках і тільки хлопчиків);
4) спокутувати провину (наприклад, зламав - полагодь).

Порада 2. Не кричіть на свою дитину. Криком ви не доб'єтеся того, щоб він вас зрозумів. Ви просто напросто його перелякаєте, і він почне плакати, в шоці не розуміючи, що ж насправді він скоїв поганого. А про це детальніше:

Діти часом бояться зробити ту чи іншу справу через те, що їх будуть лаяти батьки, але вони не усвідомлюють повною мірою, чому батьки їм забороняють це робити. Необхідно розмовляти з дітьми на цю тему і пояснювати чому не можна робити те і те, і що буде, якщо вони все-таки не послухають вас (і не загрожувати покаранням, а пояснити все про шкоду тої чи іншої справи).

Порада 3. У родині суворим повинен бути батько, а мама повинна бути доброю.

У сім'ях частенько відбувається все навпаки. Карають дітей мами, а татусі тим часом навпаки жаліють дітей. Це велика помилка, яку необхідно виправляти обом батькам! Мама повинна розмовляти з дітьми також як і батько, обговорювати, що є добре, а що погано. Але карати і забороняти що-небудь повинен в основному батько. Так як він глава сім'ї і йому необхідно вирішувати, що і як буде, а мама тим часом повинна погоджуватися з ним. Якщо ж щось їй не подобається у вихованні дітей, то вона повинна обговорювати це не при них. Батьки повинні сісти і обговорити удвох, що необхідно виправитися в їх поведінці і знайти компроміс.

«Як же бути матерям одиначкам?» - Запитаєте ви, але тут справа йде інакше. Необхідно обов'язково знайти того, хто замінить батьківську увагу, це може бути дідусь, дядько, або хтось з родичів. Так як  дитина все-таки повинна рости при наявності тата й мами, тому наявність чоловічої уваги в сім'ї необхідно, нехай буде і не такою частою, як це є в повних сім'ях, але все ж.

Порада 4. Батьки не повинні з'ясовувати стосунки в підвищеному тоні або, що ще гірше, ображати один одного, у присутності дітей.

Батьки можуть обговорювати якісь спірні питання, але без підвищення тону і образ, у присутності дітей - це буде хорошим повчальним уроком не тільки для них, але і для дітей. Діти вбирають як «губка» всю ту інформацію, яка відбувається на їхніх очах. І якщо вони бачать, як шанобливо один до одного ставляться їхні батьки, тим самим вони будуть ставитися також не тільки до своїх батьків, а й до всього їх оточенню. Адже як спілкуються в будинку - так розмовляють і ведуть себе діти за стінами цього самого будинку.

Порада 5. Діти повинні знати міру грошам і цінувати все те, що їх оточує.

Часом діти бувають розпещеними, причина цьому - батьки. Адже як вони спочатку привчили своє чадо - так воно надходить і вимагає в подальшому від батьків і оточуючих навколо. Діти повинні цінувати все те, що їх оточує, знати міру грошам - це необхідно в них зрощувати з перших років життя і виховувати на протязі того, поки вони не стануть повноцінною особистістю.

Висновок: батькам необхідно постійно розмовляти зі своїми дітьми , пояснювати, що є погано, а що - добре; також вони повинні створити довірчі і дружні стосунки зі своїм чадом. Яка атмосфера в сім'ї, а також відносини батьків - таким і буде дитина, тому необхідно створити якомога більш гармонійні стосунки, як з чоловіком, так і з родичами.

Родина, сім'я… Це найрідніші на світі люди, які одне одного шанують та люблять. І найголовніші члени кожної родини – їх діти. В них ми бачимо наше майбутнє.

Пам’ятаймо чудові слова: " Якщо хочеш мати гарну старість – виховуй дітей."

Категорія: Мої статті | Додав: Natasha (01.11.2012)
Переглядів: 956 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту